ГлавнаяО ФондеНовости фонда’Сучасні ритми’ №5: три дні традицій та креативу

Благотворительная помощь

Ваше ФИО
(не обязательно)

 MG 6191 min

Справжній триденний фестиваль акордеонної музики наповним цими березневими вихідними стіни гостинної четвертої музичної школи. Саме там, вже вп’яте, відбувся конкурс юних баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми» 911 березня.


Цьогоріч, вперше у статусі всеукраїнського (присудженого минулого року Мінкультом), Конкурс зібрав понад сотню зареєстрованих учасників та учасниць – 89 солістів та 15 ансамблів. Географія ж Конкурсу розширилась до 13 областей України, до Кривого Рогу завітали учасники з Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Черкаської та Чернівецької областей.


Розвиток творчого потенціалу, а разом з тим і подальших можливостей для професійного зростання підростаючого покоління – є основним завданням Програми «Майбутнє Кривбасу» в рамках діяльності Благодійного фонду «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу». Тож, у якості співзасновника Конкурсу «Сучасні ритми», Фонд з 2014 року надає допомогу у проведенні конкурсу, а також підтримує талановиту молодь преміями для юних лауреатів Конкурсу.

Цього року перші місця у своїх вікових категоріях посіли:

69 років – Лідія Бурачок, КПМНЗ «Криворізька міська музична школа №4» КМР

1012 років – Сергій Сапун, Шосткинська дитяча школа мистецтв Сумської області;

та Максим Топчій, Запорізька дитяча музична школа №6

1315 років – Віталій Амірханов, Дитяча музична школа м.Покров;

Денис Ляшко – Запорізька дитяча музична школа №1

Гліб Плахотнюк – КПМНЗ «Криворізька міська музична школа №8» КМР

Василь Черкез – КБУ Музична школа №1, м.Чернівці

16 років і більше (студенти коледжів) – Артем Гордубей, Одеська середня спеціалізована школа-​інтернат ім.П. Столярського

16 років і більше (студенти вузів) – Вікторія Лисенко, Національна музична академія України ім..П. Чайковського.
У категорії «Ансамблі» перше місце залишилось не присудженим, натомість друге місце розділили:

— дует баяністів Микола Єрасков та Гліб Плахотнюк, КПМНЗ «Криворізька міська музична школа №8» КМР;

— дует акордеоністів Денис Ляшко та Катерина Біркіна, Запорізька дитяча музична школа №1;

— тріо акордеоністів: Владислава Лавріненко, Марина Наконечна, Назарій Ковальчук.


 MG 6209 min  MG 6250 min
 MG 6407 min  MG 6262 min


Завдяки колективу співорганізаторів Конкурсу – Криворізької музичної школи №4 ось вже вкотре вдається створити саме ту розвиваючу і мотивуючу атмосферу, в які юні таланти знаходять себе і своє мистецьке покликання.


Недаремно, регістри саме акордеону мають назви «Кларнет», «Скрипка», «Орган», «Фагот», «Флейта» — вражаюче багатогранний, вимагає від свого виконавця такого ж широкого сприйняття музики, наполегливого відточування виконавської майстерності й артистизму, а натомість – дарує напрочуд розмаїту палітру творчих можливостей. Власне, у цьому була можливість переконатися у всіх бажаючих протягом трьох днів — заслуховування конкурсної програми музикантів, а також під час виступів та майстер-​класів членів шанованого журі.


Трофім Антіпов – лауреат міжнародних конкурсів, член спілки музичних діячів Білорусі, у перший день Конкурс дав годинний акорденний концерт, в програму якого увійшла як академічна музика, класика, народні мелодії, так і вже сучасні аранжування та твори. Голова журі – Мурза Володимир Анатолійович – заслужений артист України, лауреат міжнародних конкурсів, професор кафедри народних інструментів Одеської національної музичної академії ім.А.В. Нежданової, у другий день Конкурсу всіх бажаючих дав майстер-​клас — як досвідчений педагог музичного вузу Володимир Анатолійович надав цінних порад та особисту підтримку у творчих пошуках музикантів.

 MG 6192 min  MG 6203 min
 MG 6209 min  MG 6212 min
 MG 6214 min  MG 6222 min


Безумовно, усі учасники отримали цінний досвід публічних виступів та цікаві знайомства, якісна презентація результатів спільних зусиль – додасть можливості заслужено пишатися як конкурсантам, так і батькам й педагогам.Завершився Конкурс «Сучасні ритми» 11 березня – нагородженням переможців та гала-​концертом із найкращих виступів конкурсної програми, за участі ансамблю народних інструментів «Узори» Миколаївської обласної філармонії.Для усіх без вийнятку учасників Конкурсу цей захід дав можливість для випробовування своїх творчих здібностей, став мотивацією для подальшої інтенсивної підготовки й натхненням для гідної конкуренції, а для організаторів - це іще один крок на підтримку творчої молоді з усієї України, а від так — розвитку культурного середовища нашого міста та держави

You have no rights to post comments

Как помочь